Organizacje charytatywne mają do dyspozycji nowy kanał pozyskiwania funduszy, a darczyńcy mogą łatwo przekazać darowiznę w wysokości 5 złotych na rzecz instytucji charytatywnej podczas dokonywania płatności za pomocą PayPal.
Ponad 50% polskich konsumentów preferuje zakupy w Internecie, a 21% z nich robi je częściej niż raz w tygodniu[1]. Duża aktywność konsumentów w sieci stwarza organizacjom charytatywnym doskonałą okazję nie tylko do poinformowania o swojej misji szerokiego grona odbiorców, ale również pozyskania dodatkowych darowizn.
Aby pomóc podmiotom charytatywnym w dotarciu do konsumentów kupujących online, PayPal stworzył funkcję Give at Checkout umożliwiającą klientom przekazanie darowizny w wysokości 5 złotych podczas realizacji płatności PayPal. Od momentu uruchomienia rozwiązania Give at Checkout w 2019 r. za jego pośrednictwem wpłacono na konto organizacji non-profit z całego świata blisko 49 milionów dolarów[2].
Przykładowa wizualizacja opcji Give at Checkout
Darowizna w wysokości 5 złotych to dla konsumentów prosty i bezproblemowy sposób wsparcia inicjatyw dobroczynnych wtedy, kiedy mają taką możliwość. Wraz z upływem czasu drobne sumy przekazywane poprzez Give at Checkout przekształcają się w większe kwoty, zapewniając tym samym dodatkowe źródło pozyskiwania funduszy dla organizacji charytatywnych.
Polscy użytkownicy PayPal mogą skorzystać z opcji Give at Checkout zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Na starcie programu będą mieli możliwość wsparcia pięciu organizacji non-profit działających na różnych polach - od pomocy uchodźcom z Ukrainy poprzez poprawę jakości życia chorujących na raka po pomoc zwierzętom:
- Fundacja Siepomaga
- Fundacja Polish Mobile Clinic
- Fundacja Rak’n’Roll. Wygraj Życie!
- Fundacja “Nasz Wybór”
- Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!
Więcej sposobów na zbieranie funduszy
Give at Checkout to kolejne rozwiązanie PayPal mogące pomóc podmiotom charytatywnym w pozyskaniu jeszcze większych środków finansowych. Inne sposoby dotarcia do szerokiej bazy darczyńców to:
- Zapewnienie możliwości przekazywania darowizn za pośrednictwem telefonu komórkowego. Jeszcze przed pandemią COVID-19 liczba darowizn mobilnych i internetowych stale rosła. Bardzo ważne jest, aby przycisk PayPal „Przekaż darowiznę” był łatwy do znalezienia na stronie danej organizacji, nawet jeżeli ogląda się ją na urządzeniu mobilnym.
- Zwiększenie zasięgu organizowanych zbiórek za pomocą kodów QR i linku pozwalającego na ich udostępnianie w dodatkowych kanałach. Strona internetowa to nie jedyne miejsce, w którym można przykuć uwagę potencjalnego darczyńcy. Po utworzeniu przycisku „Przekaż darowiznę” organizacja non-profit otrzymuje również dedykowany kod QR, który może następnie umieścić w różnego rodzaju materiałach, np. transmisjach video czy broszurach informacyjnych. Przycisk ten zawiera również łącze do udostępniania, które można w łatwy sposób dodać do newsletterów, mediów społecznościowych, czy witryn partnerskich.
- Udostępnienie wpłat cyklicznych. Powtórne zachęcanie darczyńców do przekazania środków na rzecz danego celu bywa trudne i kosztowne. Przycisk PayPal „Przekaż darowiznę” umożliwia wspierającym ustawienie cyklicznych wpłat. Rozwiązanie to może okazać się korzystne nie tylko dla wpłacających, ale również organizacji.
[1: PayPal, „Bolączki Polaków podczas zakupów online, ARC Rynek i Opinia, Warszawa, maj 2021. Badanie zostało przeprowadzone na grupie 1044 respondentów i obejmowało osoby w wieku 18-65 lat, które w ciągu ostatniego półrocza dokonały zakupu przez Internet]
[2: Dane wewnętrzne PayPal, całkowita wartość dotacji przekazanych za pośrednictwem Give at Checkout do 28 lutego 2022 r.]